• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Vajinismus
 Vajinismus vajina ağzını çevreleyen kaslarda vajinal girişi engelleyecek nitelikte sürekli ya da tekrarlı bir biçimde kasılmaların olmasıdır.
Erken Boşalma ve Sertleşme
  Erkeklerde en sık görülen cinsel sorunların başında gelir. En genel anlamı ile cinsel ilişkide erkeğin kontrolü dışında boşalmasına erken boşalma denir.
Cinsel İsteksizlik
Cinsel istek sinir sistemi, endokrin sistem, biyolojik yapı, psikolojik etkenler sosyal ve kültürel yapılar tarafından etkilenen son derece karmaşık bir durumdur.

Anasayfa

Online Terapi Danışmanlık Hizmeti Verilmektedir.
Sentez İstanbul Terapi Danışmanlık Merkezi           Online cinsel terapi, internet ortanımda skype, zoom, whatsapp aracılığı ile görüntülü cinsel terapi hizmetidir. Cinsel işlev sorunlarının fiziksel yönünün yanı sıra duygusal yakınllık, ilişki doyumu, öz saygı ve aile yaşamı gibi sosyal ve psikolojik boyutları da vardır.
İnternetin kullanımı insanlara adeta ikinci bir dünya yarattı. Sanal dünya. Bir tıklama ile sanal dünyanın insanlara sunduğu sosyal iletişim ağları insanlara çok çekiçi geldi. ....
Erken boşalma tedavisi için şimdiye kadar çeşitli erken boşalma tedavi yöntemleri denenmiş ve denemeye de devam edilmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin pek çoğu erken boşalma sorununa son vermek için çeşitli yöntemleri deneyip sorunun çözülmediğini gördükten sonra cinsel terapi arayışına girme eğilimi gösterirler.
Anorgazmi tedavisinde amaç, orgazm ketlemesi üzerinde istemsiz kontrolü hafifletmek ve ortadan kaldırmaktır. Kadınlarda orgazm sorununun çözümü cinsel terapidir.
“Kadınlarda cinsel isteksizlik”, “Cinsel istek azalması”, “ Cinsel soğukluk”, “azalmış cinsel istek bozukluğu”, “evlilikte cinsel isteksizlik”, “ hipoaktif cinsel istek ”, “azalmış cinsel arzu”, “cinsel isteksizlik”, “eşler arası cinsel isteksizlik” kavramları cinsel isteksizliği ifade etmek için eş anlamlı olarak kullanılır.
Vajinismus, aralarında romantik ilişki olan evli, nişanlı ve birlikte yaşayan pek çok çiftin ve kişinin hayatını etkilemeye devam eden cinsel sorunlardan biridir. Kadınlarda cinsel ilişkiye girememe (vajinismus) cinsel terapiye en çok başvuru nedenidir.
Cinsel isteksizlik, “cinsel istek azalması”, “cinsel soğukluk”, “azalmış cinsel arzu”, “ azalmış cinsel istek bozukluğu”, “ hipoaktif cinsel istek” kavramları cinsel isteksizliği ifade etmek için kullanılmaktadır.
“Erektil işlev bozukluğu”, “erektil yetmezlik”, “ereksiyon kusuru”, “sertleşme bozukluğu” ve “empotans” birbirleri ile eş anlamlı olarak kullanılan terimlerdir. Bu terimler erkekteki cinsel uyarılma bozukluğunu ifade eder.
Erken boşalmanın doğal ve kalıcı çözümü konusunda bu gün için geliştirilmiş en etkili yöntem cinsel terapidir. Erken boşalama cinsel terapisi erkeğin erken boşalama kontrolünü geliştirebilmesi için düzenlenmiş basamaklı cinsel terapi tekniklerinden oluşur. Erken boşalma cinsel terapisinde amaç cinsel duyumlar konusunda farkındalık kazandırarak boşalama kontrolü geliştirmeyi öğrenmektir. Erken boşalma bir hastalıktan ziyade bir yanlış öğrenmedir. Erkekler erken boşalma cinsel terapisi ile boşalmalarını kontrol etmeyi öğrenebilmektedir.
Cinsel terapi bilişsel davranışçı terapi yönü ağır basan bazen psikodinamik bazen de çift terapisi tekniklerinin entegre edildiği pskoeğitimsel ve destekleyici psikoterapi yaklaşımıdır. Çifti cinsellik hakkında bilgilendirmek, bedeni ve cinsel organları keşfetme, cinsel mitler üzerinde çalışma, gevşeme egzersizleri, cinsel uyarı oluşturma, performans kaygısı üzerinde çalışma, cinsel iletişim kurma ve sistematik duyarsızlaştırma egzersizlerinin uygulanmasından oluşan yapılandırılmış basamaklı psikoterapi sürecine cinsel terapi (cinsel psikoterapi) denir
Selamlar herkese, Burada aslında hangi yaşta olursa olsun öncelikle ben bir erkek olarak erkeklere, daha sonra tabikide bayanlara seslenmek istiyorum. ...
1-Vajinismus Tedavisi Videosu, 2-Erken Boşalma Tedavisi Videosu, 3-Vajinismus Belirtileri Videosu 4-Vajinismus Nedenleri Videosu 5-Evlilik Terapisi Hakkında Video, 6- Eş Seçimi ve Evlilik Öncesi Danışmanlık, Videolar sayfası için "Devamı" nı tuşlayınız.
 1