• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Cinsel Danışmanlıki Ücretleri (Fiyatları) | Sentez Terapi

Cinsel Danışmanlık Ücretleri (Fiyatları)

            
                  Cinsel terapi, çiftlerin yaşamlarında karşılaştıkları ve kendi kendilerine çözüm üretemedikleri cinsel problemlerin değerlendirilip çözüme kavuşturulması adına cinsel terapistten profesyonel yardım aldıkları süreçtir.

                  İnsanın çok çeşitli nedenlerle cinsel problemler yaşaması hem doğal hem de kaçınılmazdır. Hatta insanların büyük çoğunluğu yaşamlarının bir evresinde cinsel problemler yaşarlar.

                  Çiftler bütün iyi niyetlerine ve çabalarına rağmen cinsel problemlerini çözemeyebilirler. Yaşanılan bu cinsel problemler, çiftin yaşam kalitelerini ve evlilik ilişkilerini etkilemeye başladığında çiftler veya kişiler cinsel terapi arayışına girerek kendilerine en uygun cinsel terapisti bulmaya ve seçmeye çalışırlar. Tam da bu aşamada cinsel terapi seans ücretleri devreye girer. Kişiler cinsel terapist ve cinsel terapi merkezi seçmeye çalışırken cinsel terapi fiyatları da etkili olur.

                  Ülkemizde cinsel terapi hizmetleri, cinsel terapi merkezlerinde cinsel terapistler tarafından verilmektedir. Bazı cinsel terapi merkezlerinde cinsel terapi seans ücretleri "paket ücretlendirme" adında toplu ödemeler şeklinde yapılırken diğer bazı cinsel terapistler veya cinsel terapi merkezleri "seans başına ücretlendirme" yapmaktadır.

                  Cinsel terapi seans ücretleri merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Cinsel terapist ücretlerindeki bu farklılıklar cinsel terapi almak isteyen kişileri daha ayrıntılı araştırma yapmaya sevk etmektedir.

                  Kişiler veya çift cinsel terapi almaya karar verdikten sonra ikinci olarak kendilerine en uygun cinsel terapist araştırmasının yanı sıra üçüncü olarak cinsel terapist ücretleri araştırması yapmaktadır. Bu amaçla internet ortamından “cinsel terapi ücretleri”, “cinsel terapist ücretleri”, “cinsel terapi merkezi”, “cinsel terapi merkezi ücretleri”, “cinsel terapi fiyatları”, “cinsel terapi seans ücretleri”, “cinsel terapi tedavi ücreti”, “cinsel terapi ücretleri ne kadar”, “vajinismus tedavi ücretleri”  gibi aramalar yaparak gerekli bilgilere ve bağlantılara ulaşmaya çalışmaktadır.

                  Sentez İstanbul Cinsel Terapi Merkezi olarak cinsel terapiye ihtiyaç duyan ve cinsel terapiste başvurmak isteyen danışanlarımıza şunu hatırlatmak isteriz: Cinsel terapist seans ücretleri önemli olmakla birlikte,

  • Gittiğiniz cinsel terapi merkezinde size ne kadar zaman ayrılacak?
  • Sizinle ne düzeyde ilgilenilecek?
  • Gittiğiniz cinsel terapi merkezinin cinsel terapide başarı oranı nedir?
  • Gideceğiniz ve birlikte çalışacağınız cinsel terapistin cinsel terapide tecrübesi var mıdır?
  • Cinsel sağlık sorunlarının tedavisinde önerilen ve tavsiye edilen bir cinsel terapist midir?

 

                  Cinsel terapide en önemli şey seans başı ücretlendirme ya da paket ücretlendirme yapılması değil, cinsel terapinin başarısıdır. Cinsel terapi başarısını en çok etkileyen şey; cinsel terapistin deneyimi ve tecrübelerinin yanı sıra cinsel terapistle çift arasında kurulan karşılıklı güven ilişkisi, cinsel terapistin iyileştirme motivasyonu ve de çiftin cinsel problemlerini çözme motivasyonudur.

                 

Cinsel Terapi Fiyatlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

        
                  Çiftler cinsel terapi arayışında, cinsel terapist ve cinsel terapi merkezi seçerken cinsel terapi seans ücretlerinin yanı sıra başka şeylere de dikkat etmelidir. Gittikleri yerde cinsel terapistlerinin kim olacağı, cinsel terapistin tecrübesi ve yetkinliği, cinsel terapinin hiç olmazsa ortalama kaç seans süreceğini başlangıçta cinsel terapistlerine sormalıdırlar. Bu süre cinsel problem çeşidine, vakanın derinliğine ve çift dinamiklerine göre değişmekle birlikte ortalama seans süresini bildiklerinde çift ne kadar ödeme yapacağını bilerek kendilerini ona göre ayarlayabilirler. Cinsel terapist seçmede diğer seçeneklerle karşılaştırarak doğru karara varabilirler.

                  Cinsel terapistin cinsel sorunların çözümünde başarısı nasıldır, daha önce tedavi ettiği çiftler ya da kişiler var mıdır?  kriterlerine dikkat ederek cinsel terapist araştırması yapmalarını önemle tavsiye ederiz.

                  Kısacası ödeyeceğiniz maliyet önemli olmakla birlikte nasıl bir cinsel terapiste gittiğiniz daha önemlidir.

                 

Cinsel Terapide Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

                  Cinsel terapi cinsel terapi merkezlerinde, vajinismus tedavi merkezlerinde yapılmaktadır.

                  Bazı cinsel terapistler ya da cinsel terapi merkezleri seans başı ücretlendirme yaparken diğer bazı merkezlerde baştan paket ücretlendirme yapılmaktadır.

                 

Seans Başı Ücretlendirme Nasıl Olur?

                  Cinsel terapide seans başı ücretlendirme cinsel sorunlar yaşayan çiftlerin ya da kişilerin her seans geldiklerinde ödeme yapmalarına olanak sağlar. Cinsel problemler titizlikle üzerinde durulması gereken hassas konular olduğu için emek ve zaman ister,  seanslar bir saat sürer. Çift cinsel terapide seans seans ödeme yapar.

      

Paket Ücretlendirme Nasıl Olur?

                  Cinsel terapide paket ücretlendirmede tedavi maliyeti baştan toplu olarak ödenmektedir.

                  Sentez İstanbul Cinsel Danışmanlık Merkezinde cinsel terapi seanslarında seans başı ücretlendirme metodu uygulanmaktadır.

Shu. Güldane KAVGACI 
Aile ve Evlilik Danışmanı & Cinsel Danışman