• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

ONLINE CİNSEL TERAPİ NEDİR? AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERİR?

ONLINE CİNSEL TERAPİ NEDİR? AVANTAJLARI VE DEZAVANTAŞLARI NELERİR? Online Cinsel Terapi Nedir?

    Online cinsel terapi, internet ortanımda skype, zoom, whatsapp aracılığı ile görüntülü cinsel terapi hizmetidir. Cinsel işlev sorunlarının fiziksel yönünün yanı sıra duygusal yakınllık, ilişki doyumu, öz saygı ve aile yaşamı gibi sosyal ve psikolojik boyutları da vardır.

    Çiftlerin çinsel sorunları suçluluk, travma, anksiyete ve utanç gibi içsel çatışmalardan kaynaklanacağı gibi evlilik sorunları, güvensizlik, partneri memnun edememe baskısı, başarısızlık korkusu gibi kişiler arası etmenlerden de kaynalanabilir. Bu yüzden cinsel terapi duygusal düşünsel, davranışsal ve kişiler arası boyutu olan sistemik bir yaklaşımdır

ONLİNE CİNSEL TERAPİSYE BAŞVURU NEDENLERİ

 • Yurt dışında ya da şehir dışında yaşama.
 • Yüz yüze terapiye gelmesini zorlaştıracak ruhsal veya fiziksel sağlık sorunlarının olması.
 • Yoğun çalışma nedeni ile zaman sıkıntısı çekme.
 • Bulunduğu yerde kendine uygun cinsel terapist bulamama.
 • Ani gelişen akut yaşam olayları karşısında daha kısa sürede danışman ile danışanı buluşturması.

Bunlar online cinsel terapi ve danışmanlık arayışlarından sadece bir kaçıdır. Her danışanın online cinsel terapiyi tercih etme nedeni kendine özgüdür. Danışanlar bu gibi durumlarda kendine  en uygun  cinsel terapist bulma çabası içine girer.

     Ortalama on çiften ikisi yaşamlarının bir döneminde cinsel sorun yaşamaktadır. Cinsel sorunlarnı çözüp saglıklı cinsel yaşantıya kavuşmak isteyen çiftler ve kişiler internet ortamlarından  online cinsel terapi, online cinsel terapist, online cinsel terapist istanbul, online cinsel terapist tavsiye, online cinsel aile terapisti, online cinsel terapi merkezi, çift cinsel terapi, online cinsel terapi uzmanı, cinsel terapi ücretleri,  Sentez Cinsel Terapi Merkezi, istanbul cinsel terapist, online cinsel terapi eğitimi, online cinsel psikolog , online cinsel terapi önerileri, cinsel terapi uzmanı, online erken boşalma, online vajinismus terapisi, cinsel terapiye gidenlerin yorumları , cinsel psikoterapi gibi kavramlar yazarak kendilerine  uygun cinsel terapist seçmeye çalışmaktadır.

       Online cinsel terapinin geleneksel yüz yüze cinsel terapiye göre bazı avantajları olduğu gibi bazı dez avantaşları da vardır. Bu yüzden danışanların online cinsel terapi mi yüzyüze cinsel terapimi almalıyım kararını verirken online cinsel terapinin avantajlarını ve dez avantajlarını göz önünde bulundurmalarında fayda vardır.

ONLİNE CİNSEL TERAPİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Kronik hastalığı olan, evden çıkamayan ya da küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayan kişiler ve çiftler için kolaylaştırıcı görevi görmektedir.
 • Çok yoğun çalışan veya zaman sorunu yaşayan danışanların ya da bulunduğu şehirde çinsel terapist bulamayanların cinsel terapiste ulaşmalarını kolaylaştırmaktadır.
 • Yurt dışında yaşayan, kendi öz kültürünü anlayan ana dilini konuşan cinsel terapi uzmanı bulamayan danışanların bir cinsel teapi merkezi ile temasa geçerek kolaylıkla online cinsel terapi hizmetlerinden faydalanmalarını sağlar.
 • Online cinsel terapinin diğer faydalarından birisi de enerji ve zaman tasarrufu sağlama, uzaklığı ortadan kaldırarak danışan ve danışmanı buluşturmada köprü görevi görmesidir.

ONLİNE CİNSEL TERAPİNİN DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

     Online cinsel terapinin bazı kolaylıkları ve avantajları olduğu kadar bazı zorlukları ve dez avantajlarıda vardır. Öncelilkle online terapilerin geleneksel terapiler kadar etkili olup olmadığı henüz bilinememektedir. Çünkü online terapinin tarihi geçmişi henüz çok yenidir. Online terapi özellikle pandemi sürecinde ve sonrasında uygulanmaya başlanmıştır.

     Online Cinsel Terapi   seçeneğnde bir tıklamada cinsel terapist seceneklerine ulaşma çok kolay ve çok çekiçi gibi görünse de online cinsel terapinin avantajlarını ve dezavantajlarını bilerek hareket etmekte fayda olabilir.

       Online terapide geleneksel terapide olduğu gibi yüz yüze ilişkinin olmaması danışanla cinsel terapist arasında kurulması gereken terapötik ilişkinin kurulmasını zorlaştırabilir. Terapötik sınırların çizilmesi ve korunmasını zorlaştırabilir.

       Online terapilerde psikoterapi uygulamalarının olmazsa olmazı olan gizlilik ilkesini koruma sorunu ortaya çıkabilir. Acaba online cinsel terapi isteminde bulunan kişi gerçek danışan mı? Görüşme sırasında acaba orada sadece danışan mı var? Başka biri de varmı?. Görüşmeyi dinliyor mu? Kişi kendini  A kişisi olarak tanıyor aslında o mu? Bunu  tam olarak bilmemeiz mümkün değildir. Ayrıca reşit olamayan danışan kendini reşit gibi gösterebilir. Görüldüğü gibi bu gibi durumlarda psikoterapi sürecinin en önemli ilkesi olan gizlilik ve mahremiyeti sağlamada bazı zorlukları içinde barındırmaktadır.

      Bütün bunların yanısıra kriz durumlarında müdahale şansının olmaması, danışanın beden dilini okuyamama gibi zorlukların yanısıra danışanlarının değişim motivasyonlarını nasıl etkilediği henüz yeni bir terapi uygulaması olduğu için tam olarak bilinememektedir.

      Sentez Cinsel Terapi Merkezi olarak gönlümüz yüz yüze cinsel terapiyi tercih etmekten yana olsa bile bazı durumlarda herkesin yüz yüze cinsel terapiye katılımının her zaman mümkün olmadığını da bilerek online cinsel terapiye ihtiyaç duyan danışanlarımıza online cinsel terapi hizmeti veriyoruz. Online cinsel terapinin zorunlu olduğu hallerde danışanla terapisti buluşturan bir köprü görevi gördüğüne inanıyoruz.

      Dünyanın pek çok ülkesinden ve ülkemizin  çeşitli şehirlerinden hatta istanbulun uzak kesimlerinden danışanlarla yürüttüğümüz onine cinsel terapi seanslarını değerlendirdiğimizde çiftlerimizin çok önemli gelişimler ve değişimler yaşadılarını görüyoruz.

      İşlerim çok yoğun zamanla yarışıyorum, yurt dışında ya da istanbul dışında yaşıyorum,yaşadığım yerde benim sorunuma uygun cinsel terapist bulamıyorum, ana dilimde konuşacağım bir terapist arıyorum, içine kapanık bir insanım yüz yüze cinsel terapi alamaya çekiniyorum diyorsanız online cinsel terapi, online çift cinsel terapi, online cinsel aile terapisti, online cinsel terapist, online cinsel terapi uzmanı, online erken boşalma terapisi, online vajinimus tedavisi, evlilik ve cinsellik terapisti hizmetlerimizle sizin yanınızdayız. Online cinsel terapi  hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgi almak için telefon ya da mail yolu ile Sentez Cinsel Terapi Merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Shu. Güldane Kavgacı
Aile Ve Evlilik Terapisti&Cinsel Terapist

OLİNE CİNSEL TERAPİ HİZMETLERİMİZ

Vjinismus Cinsel Terapi .

Erken Boşalma Tedavisi.

Ağrılı Cinsel İlişki ( Disporani).

İlk Gece Korkusu Tedavisi.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi.

Kadınlarla Cinsel Terapi.

Anorgazmi ( Orgazm Olamama Tedavisi)

Erektil Disfonksiyon (Ereksiyon Bozukluğu) Tedavisi.

Erkeklerde Cinsel Terapi.

Geç boşalma Tedavisi.

Hiperseksüalite.

Cinsel Travmalar.

Çift Cinsel Terapi.

Evlilik Terapisi.

Evlilik Ve Cinsellik Terapisti.

Cinsel Aile Terapisti.

Çift Terapisi.

Evlilikte Cinsel İsteksizlik.

Cinsel Terapi Uzmanı.

Cinsel Terapist İstanbul.

Cinsel Soğukluk Tedavisi

Evlilikte Cinsel Soğukluk.

Güldane Kavgacı
Aile ve Evlilik Terapisti&Cinsel Terapist